GeoMet - I więcej Więcej! Zareklamuj się!

Portal reklamowy. Dodaj swój wpis na naszego bloga! Pamietaj reklama jest dźwignią handlu. Skontaktuj się z nami

Czy naprawa samochodu za każdym razem musi być droga?

Napisane 21.11.2019 przez autorx

Tagi:

Naprawa auta często bywa kosztowna. Koszty umieją być zwłaszcza wysokie przy kupnie oryginalnych części do ekskluzywnych marek. Na szczęście niektóre szczegóły jak kompresor mercedes, miech bmw czy sprężarka audi, są dopuszczalne do zregenerowania, co znacznie obniża cenę remontu.
Naprawa kompresorów
Choć najłatwiejszy sposób naprawy uszkodzonego pojazdu to wymiana pojedynczych detalów na nowatorskie, to nie jest to drobny wydatek. Nie każdy ma prawo sobie zatem na to pozwolić, właśnie dlatego wiele części samochodowych jak kompresory, są dopuszczalne do regeneracji, po czym posłużyć mogą jeszcze kilka odpowiednich lat. Przykładowo miechy, które jakiś czas temu zastąpiły metalowe sprężyny w zawieszeniu, funkcjonują na zasadzie poduszki pneumatycznej. Zatem ważnym szczegółem takiego zawieszenia jest kompresor, nazwany również sprężarką. Kompresor bierze powietrze z atmosfery i sprężając je do nawet 20 barów, daje szansę regulacji prześwitu zawieszenia przez zmianę ilości atmosfery w układzie. Jest to nowoczesne oraz olśniewające rozwiązanie w doborowych pojazdach, lecz niestety jego naprawa jest droga.
Dlaczego nie należy zwlekać z remontem auta?
Odwlekanie naprawy samochodu na w następnej kolejności choćby ze względu na brak środków to niezwykle zły pomysł. Nie dosyć, że felerny pojazd stanowi niebezpieczeństwo dla życia oraz zdrowia kierującego, przechodniów i innych uczestników ruchu drogowego, to popsuty element przyczynia się nieraz do szybszego zużywania bądź też uszkodzenia innych elementów. Ta zależność dotyczy chociażby miechów, które bywają nieszczelne. Jeśli usterka nie zostanie wykluczona na czas, może dojść do całkowitego zniszczenia kompresora. Gdy któryś z miechów jest popsuty, kompresor na skutek uciekającego powietrza jest zobligowany pracować cały czas, żeby utrzymać trafną ilość powietrza w układzie, co prowadzi do jego przegrzewania i zatarcia. Zanim wobec tego ktoś zdecyduje kierować się niesprawny pojazd, ma obowiązek porządnie przemyśleć, jakie mogą być tego efekty. Niektóre z korporacji przyjmują uszkodzone detale do regeneracji, a w zamian za niższą dopłatą, ażeby uniknąć długiego wymagania na części, dają zregenerowany już szczegół od innego takiego pojazdu.